top of page

I klasė.

--------------------------------------------------

Komiksas.
 
Pirmas darbas:
 
Naudodamiesi WORD teksto doroklį, sukurkite komiksą.

Komiksas – sugretinti nuosekliai einantys vaizdai (angl. juxtaposed sequential picturial art). Vaizdai turi sekti vienas po kito. Išskyrus komiksus, piešiniai (pavyzdžiui, karikatūros ar iliustracijos) paprastai nėra gretinami. Nuosekliai – reiškia, kad piešiniai turi sudaryti eilę, kurioje turi matytis logiškas nuoseklumas, t. y. ant sienos pakabinti penki skirtingi žmonių portretai šiai taisyklei netinka. Kitais žodžiais, komiksas – tai įvykis ar istorija papasakota piešiniais.

Komiksus vertėtų priskirti medijos kategorijai, kadangi iš esmės jie atlieka tą pačia funkciją kaip ir kitos medijos, t. y. saugo ir perduoda informaciją.

Šiuo metu kuriami paties įvairiausio žanro, stiliaus bei pavidalo komiksai. Gana dažnai komiksų siužetai panaudojami vaidybiniams (dažniausiai fantastikos) filmams, pvz.: „Matrica“, visa „Betmeno“ serija, „Narsioji širdis“.

Dažniausiai komiksai būna komedijos ar veiksmo žanro kūriniai, nors gali pasakoti ir gyvenimiškas istorijas.

Tekstų tvarkymas.
 
Ketvirtas darbas:
 
Naudodamiesi WORD teksto doroklį, surinkite duotą tekstą.

Laiko liko:

Naudodamiesi pagrindinėmis teksto tvarkymo įrankiais bei įgūdžiais, surinkite matomą tekstą. Nepamirškite apie egzistuojančias raštvedybos taisykles.

Pagrindinius nurodymus rasite prisegtame dokumente.

Tekstų tvarkymas.
 
Šeštas darbas:
 
Naudodamiesi WORD teksto rengyklę, sukurkite savo kompiuterinės dabo vieto schemą.

Naudodamiesi teksto rengyklės grafinių objektų vaizdavimo funkcijomis, schematiškai pavaizduokite savo kompiuterinę darbo vietą. Tai nebūtinai gali būti klasės darbo vieta. Galite pavaizduoti savo namų, savo draugų kompiuterinį stalą ir aplinką.

Naudokitės standartinėmis įrankių juostos priemonėmis. Nepamirškite apie sluoksnius. Jie palengvins vaizduoti grupinius objektus.

Mįslės ir patarlės.
 
Antras darbas:
 
Naudodamiesi WORD teksto doroklį, atlikite užduotį.

Visus nurodymus rasite pačiame darbe. Atkreipkite dėmesį, kad lapą reikės užpildyti rastomis internete mįslėmis ir patarlėmis. Nepamirškite viską spalvinti. Panaudokite šriftų bei stilių įvairovę.

Formulių rašymas.
 
Trečias darbas:
 
Naudodamiesi WORD teksto doroklį, parašykite duotas formules.

Laiko liko:

Per pamoką mokytojas parodys bei paaiškins, kaip naudojant teksto rengyklę bei papildomas priemones, galima taisyklingai ir teisingai rašyti matematines, fizikines bei chemines formules.

Paieškos sistemos.
 
Penktas darbas:
 
Ieškosime reikiamą medžiagą.

Laiko liko:

Iš pirmosios savo pavardės raidės google.lt paieškos sistemoje rask gyvūną. Toje pačioje paieškos sistemoje iš pirmosios vardo raidės rask miestą (nebūtinai Lietuvoje). Surašyk duomenis į laukelius:

Simboliai.
 
Septintas darbas:
 
Tiesiog raįysime simbolius.

Pagal duotąjį pavyzdį, dokumente surinkite ir parašykite šios simbolius.

Lentelių remeliai.
 
Aštuntas darbas:
 
Išmoksime keisti lentelių remelių stilius.

Pagal duotąjį pavyzdį, dokumente nupieškite lenteles.

bottom of page